Header Ads

E-Devlet'ten Yeni Hizmet: Soyağacı Sorgulama


         E-Devlet'te Alt-Üst Soy Bilgisi sorgulama hizmeti bugün uygulanmaya başlandı. T.C. Kimlik No ve şifrenizle veya İnternet Bankacılığı seçeneğiyle E-Devlet'e giriş yaptıktan sonra Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bağlantısı üzerinden Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmetini kullanarak soyağacınızı görüntüleyebilirsiniz

         Sayfaya girenler 1800'lü yıllara kadar üst soy bilgilerini kontrol etmeye imkanı bulabiliyor. "Belge Oluştur" diyerek geçmiş yıllara ait soy ağacınızı kaydedip çıktısını alma imkanınız da mevcut.

       E-Devlet sayfasına giriş yaptıktan sonra soyağacı talebinizin alındığına dair bir mesaj göreceksiniz. Bu talebi yaptıktan sonra alt-üst soy bilgileriniz hazırlandığında size sistemde kayıtlı telefon numaranıza SMS ile veya e-posta ile bilgilendirme mesajı gelecek. Birkaç saat içinde bu bilgilendirme mesajı ulaşacaktır. Bilgi geldiğinde sisteme tekrar bağlanarak soy bilgilerinizi görebilir ve istediğiniz formatta çıktı alabilirsiniz.

-------------------- SOYAĞACINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN --------------------

BİLGİ: Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği hizmet sayfasının yaşanan yoğunluk nedeniyle zaman zaman kilitlendiği görüldü. e-Devlet sayfasına girişte sorun yaşarsanız ilerleyen saatlerde yeniden deneyebilirsiniz.

Hiç yorum yok