Header Ads

Telefonunuzdan Akbil doldurmak artık çok kolay!


          BELBİM’in yeni hizmeti İstanbulKart Mobil Uygulaması ile artık NFC destekli her telefon, bir İstanbulKart dolum noktasına dönüşüyor. Öncelikle uygulamaya bilgileriniz, e-posta adresiniz ve 8 haneli bir parola ile kayıt yapıyorsunuz. Sonrasında telefonunuzun NFC özelliği sayesinde İstanbulKart'ınızı telefonunuza okutuyorsunuz ve İstanbulkart bilgilerinizi, hesabınızda ne kadar bakiye kaldığını mobil uygulamada görüntülüyorsunuz.

          İstanbulKart (Beta) mobil uygulaması sayesinde istediğiniz her an kartınıza bakiye yükleyebilir, anlık bakiye bilginize ulaşabilir, kart hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Anlaşmalı bankaların (Vakıfbank, Halkbank, Denizbank) kartları ile İstanbulkart'ınıza seçeceğiniz miktarda (5 TL, 10 TL, 15 TL, 20 TL, 30 TL, 50 TL ve 100 TL) talimat oluşturabilirsiniz.

-------------------- Uygulamayı indirmek için tıklayınız --------------------


Artıları:
  • Uygulama açık iken işlem yapmıyorsanız güvenlik önlemi olarak 1 dakika sonra çıkış yaptırıyor olması
  • Yanınızda nakit bulunmadığı zamanlarda kredi/banka kartınızdan akbil dolumu yapma imkanı
  • Eğer banka bilgilerinizi vererek dolum işlemini yapmak istemiyorsanız bile kartınızdaki bakiyeyi görme imkanınız sayesinde başkalarından sanki bedava akbil istiyormuşçasına akbil aramak zorunda kalmayacak olmanız :)
Eksileri:
  • Uygulama açıklamasında en yakın yükleme ve harcama noktalarını gösterdiğini belirtiyorlar fakat yükleme noktalarını şu an tam göstermiyor. Mesela; bir metro istasyonu yükleme noktasıdır ama bu noktayı harcama noktası olarak gösteriyor.
Kullanıcıların geri dönüşleriyle zamanla bu tarz eksikliklerin tamamlanacağını düşünüyoruz.

Hiç yorum yok